Promocje
BIELBET WYCIERACZKA Z GUMOWYM RUSZTEM 58x37x10cm
BIELBET WYCIERACZKA Z GUMOWYM RUSZTEM 58x37x10cm

139,00 zł

Cena regularna: 328,57 zł

Najniższa cena: 328,57 zł
szt.
Produkt dnia
BIELBET WYCIERACZKA Z GUMOWYM RUSZTEM 58x37x10cm
BIELBET WYCIERACZKA Z GUMOWYM RUSZTEM 58x37x10cm

139,00 zł

Cena regularna: 328,57 zł

Najniższa cena: 328,57 zł
szt.
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
DONICE BETONOWE – CO W NICH SADZIĆ?
DONICE BETONOWE – CO W NICH SADZIĆ?

Donice betonowe idealnie sprawdzają się w nowoczesnych, geometrycznych ogrodach, a także przestrzeniach komercyjnych.  Stonowane kształty jak i prosta kolorystyka  bez problemu dopasowuje się do wnętrz ogrodowych. Donice z betonu będą się pięknie prezentować w ogrodzie, na tarasie lub balkonie. Pomogą one wyróżnić nam nasze rośliny.

Donice betonowe – zalety

Donice z betonu to bardzo atrakcyjne skrzynie na rośliny. Beton jest bardzo trwałym materiałem, nie wpływają na niego warunki atmosferyczne, nie jest także podatny na uszkodzenia mechaniczne. Beton nie traci swojej barwy pod wpływem promieni słonecznych, nie pęka i nie kruszy się w wyniku niskich temperatur bądź deszczu.  Donice betonowe nie wymagają specjalnej pielęgnacji, nie trzeba ich również impregnować.

donice betonowe Libet

Co posadzić w donicach betonowych?

Donice betonowe ze względu na swój wygląd wymagają szczególnej aranżacji. Nie każda roślina będzie się dobrze komponować z surowym, nowoczesnym betonem. Dobierając rośliny do donic trzeba mieć na uwadze warunki w jakich przyjdzie im rosnąć. W donicach betonowych można posadzić m.in. berberys, irgę, kosodrzewinę, bukszpan, rośliny sezonowe tj. fuksja i pelargonia oraz jałowiec chiński.

donica betonowa Libet

Jak pielęgnować rośliny w donicach betonowych?

Roślinność w donicach betonowych będzie wymagała większej pielęgnacji niż rośliny w standardowych donicach. Jest to spowodowane ograniczoną przestrzenią w jakiej rosną. Rośliny nie mają możliwości wyjścia poza donicę, dlatego wszystko co potrzebne musi się znajdować w tym pojemniku. Podstawową czynnością, którą należy wykonywać to systematyczne nawadnianie. Ponadto wiele roślin posadzonych w donicach będą wymagały nawożenia. Rośliny, które będą wrażliwe na temperaturę będą potrzebowały okrywania na zimę lub zabezpieczania ich.

donica Libet

Podsumowanie

Donice betonowe to bardzo ciekawy pomysł w przestrzeniach ogrodów, tarasów, salonów, restauracji i innych nowoczesnych miejsc. Sadząc w nich odpowiednio dobrane rośliny można stworzyć wyjątkowe dekoracje.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl