DARMOWA DOSTAWA KURIEREM DLA ZAMÓWIEŃ POWYŻEJ 400ZŁ !
DOTYCZY PRZESYŁEK O WADZE PONIŻEJ 20KG.

Producenci

Kup w ciągu:

14

[6.11,7.11,11.11,13.11,14.11,20.11,21.11,27.11,28.11,4.12,5.12,11.12,12.12,18.12,19.12,25.12,26.12]

a zamówienie wyślemy następnego dnia

Dzisiaj nie wysyłamy zamówień

Twoje zamówienie zostanie wysłane w ciągu 2 dni roboczych

FUGA ŻYWICZNA DO KOSTKI PŁYT Fug Mix Optimal 25kg

c80393aa49578ac2a21f2a9f2e27
 • nowość
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 348,00 zł 348.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: ABMB
Kod produktu: FUGMIXOPTIMALPIAS
Pin It

Opis

FUGA ŻYWICZNA DO KOSTKI BRUKOWEJ I PŁYT TARASOWYCH

FUG MIX OPTIMAL 25KG

Produkt gotowy do zastosowania - zaprawa w opakowaniu próżniowym!

 • Do zastosowania w obszarach dla pieszych, o ograniczonym ruchu kołowym samochodów osobowych, przy szerokości fugi min. 5mm i głębokości min. 30mm
 • Gotowa do użycia 1 komponentowa fuga żywiczna do spoinowania i renowacji nawierzchni z kostki betonowej, kamienia naturalnego, płyt tarasowych oraz bruku klinkierowego. Produkt pakowany próżniowo, samoutwardzalny pod wpływem tlenu z powietrza
 • Do zastosowania na zewnątrz

DOSTĘPNE KOLORY:

 • PIASKOWY BIAŁY
 • PIASKOWY ŻÓŁTY
 • BAZALTOWY

Bardzo prosimy o podanie koloru w wiadomości po zakupie.

Fuga do kostki brukowej Fug Mix Optimal oferowana jest jako gotowy  produkt  w opakowaniu próżniowym, niewymagający czasochłonnego mieszania i w pełni tolerujący wodę – zapewnia to możliwość spoinowania również w trakcie lekkich opadów atmosferycznych. Zalety praktyczne produktu, łatwość zastosowania oraz udział  w tworzeniu ekologicznych i wodoprzepuszczalnych nawierzchni brukowych sprawiły, iż zaprawa do kostki brukowej Fug Mix zdobyła spore uznanie w środowisku wykonawców, architektów krajobrazu oraz projektantów

Przykładowe zużycie materiału na 1m2

Wielkość kamienia        Szerokość fugi            Zużycie

40 x 40 cm,                       1cm/2cm,                       2,5kg/5,0kg

30 x 30 cm,                       1cm/2cm,                       3,3kg/6,6kg

16 x 16 cm,                       1cm/2cm,                       6,0kg/11,8kg

12 x 12 cm,                       1cm/2cm,                       7,6kg/15,0kg

10 x 10 cm,                       1cm,                               9,1kg

10 x 8 cm,                         1cm,                               10,1kg

8 x 8 cm,                           1cm,                               11,0kg

Zastosowanie:

Zaprawa przeznaczona do fugowania tarasów, ścieżek, chodników,, parkingów i podjazdów przydomowych oraz innych powierzchni obciązonych niskim ruchem kołowym i ciągów pieszych o szerokościach spoin od 5mm

KORZYŚCI:

Czysta kostka brukowa bez luźnego piasku. Nie tworzy efektu „zacieków cementowych”. Fuga odporna na mróz i sól. Podkreśla naturalną barwę kamienia. Nawierzchnia bez traw i chwastów. Fuga wodoprzepuszczalna. Pozostały materiał nie ulega utwardzeniu pod wodą. Oszczędność czasu pracy – szybkie fugowanie. Zaprawa samozagęszczalna pod wpływem wody. Nie pozostawia resztek żywicy na okładzinach. Możliwość fugowania podczas lekkich opadów. Nieograniczony czas magazynowania.

PODBUDOWA:

Zalecane spoinowanie nawierzchni brukowych wykonanych na bazie wodoprzepuszczalnej, wytrzymałej na określone obciążenia podbudowy na bazie kruszyw lub zapraw drenażowych. Nadmierne obciążenia nawierzchni, nie mogą powodować ruchów podbudowy, mogących być przyczyną późniejszych deformacji spoinowanej nawierzchni.

WYMAGANIA:

Szerokość fugi min. 3mm (fuga drobnoziarnista „Special”) oraz min. 5mm (fuga tradycyjna „Classic”), głębokość fugi min. 30mm. Temperatura powietrza i podłoża powyżej 0°C od momentu aplikacji, do momentu utwardzenia materiału. Wysokie temperatury skracają, a niskie wydłużają czas utwardzania. Średni czas utwardzania 24-48h w temperaturach +20°C oraz wilgotności powietrza 65%. Do spoinowania nawierzchni brukowych na zewnątrz.

PRZED FUGOWANIEM:

Nawierzchnię dokładnie oczyścić (np.wodą pod ciśnieniem), oraz obficie zwilżyć. Szczególnie obfite nawilżenie nawierzchni zalecane w przypadku bardzo chłonnych okładzin np: betonowe płyty tarasowe - „wszystko ma pływać”. Wskazane wcześniejsze kilkuminutowe zwilżanie i spoinowanie fragmentami, zwłaszcza w dni słoneczne, w warunkach wysokich temperatur. Woda zamykając pory okładzin chłonnych, ogranicza wchłanianie żywicy, przez co finalnie uzyskujemy idealnie czystą nawierzchnię – brak plam po żywicy, oraz brak śladów połsku, jak w przypadku zapraw stosowanych „na sucho”.

FRAGMENT TESTOWY:

Zalecane wykonanie nawierzchni testowej w mniej widocznym miejscu,szczególnie przy okładzinach chłonnych. W przypadku widocznych przebarwień kamienia, powtarzać proces zwiększając ilość wody przed i w trakcie pracy, aż do uzyskania idealnie czystej nawierzchni.

FUGOWANIE:

Narzędzia: rakla gumowa, miękka miotła (np:kokosowa,smołówka), myjka ciśnieniowa (rozproszony lekki strumień wody). Rozszczelnić opakowanie próżniowe, materiał rozprowadzić na nasączonej wodą nawierzchni, fugować fragmentami. Czas pracy zaprawą po rozszczelnieninu opakowania do 40min. Na całym etapie prac, nawierzchnię utrzymywać w stanie zwilżonym. Materiał rozprowadzić raklą gumową, przy jednoczesnym użyciu miękkiego strumienia wody (samozagęszczanie w spoinach). Pozostałe resztki zamieść miękką miotłą (np. kokosową) skośnie do kierunku fugi. Idealnie czystą nawierzchnię uzyskamy przez zroszenie kostki „mgiełką wodną” pod kątem, skośnie kierunku fug na koniec prac, usuwając drobne ziarna i resztki żywicy, przy zachowaniu struktury fugi. Miękką miotłą wygładzamy strukturę fugi (ruchy skośne do kierunku fugi). Wskazane staranne doczyszczenie nawierzchni na końcowym etapie fugowania. W przypadku pozostawienia drobnych ziaren z żywicą na kostce, okładzina samoczynnie oczyści się w miarę jej użytkowania, lub doczyszczenie możliwe myjką ciśnieniową, po utwardzeniu fugi w spoinach.

PO ZAKOŃCZONEJ PRACY:

Świeżo zafugowane nawierzchnie, chronić przed ulewnym deszczem, aż do momentu utwardzenia materiału, w razie potrzeby nawierzchnię zabezpieczyć folią zachowując dystans od podłoża. Narzędzia dokładnie oczyścić wodą bezpośrednio po fugowaniu. Pozostały materiał wsypać do pojemnika i zalać całkowicie wodą do następnego użycia. Nawierzchnia gotowa do ruchu pieszych po wyczuwalnym utwardzeniu materiału 24-48h (w temp. 0-10°C nawet do 72h). Obciążanie niskim ruchem kołowym zalecane po upływie 7 dni, lub po całkowitym utwardzeniu fugi. Możliwy charakterystyczny lekki zapach żywicy do kilku dni po fugowaniu, który samoczynnie zwietrzeje pod wpływem powietrza.

INFORMACJE TECHNICZNE:

Wytrzymałość na ściskanie = ok.14N/mm ; Wytrzymałość na rozciąganie przy zginaniu = ok.10N/mm; Gęstość 3 -4obj ętościowa = 1,60g/cm; Współczynnik przepuszczalności wody 7,8 x 10 m/s; Pojemnik PCV 25kg + opakowanie próżniowe. Przechowywać w miejscu dobrze wentylowanym, w temperaturach dodatnich. Nieograniczony czas magazynowania.

BEZPIECZEŃSTWO:

Unikać zanieczyszczenia oczu i skóry. Stosować nieprzepuszczalne rękawice i okulary ochronne. Chronić dzieci i zwierzęta przed kontaktem z zaprawą. Zapewnić odpowiednią wentylację. Nie dopuścić do przedostania się dużych ilości produktu do wód gruntowych i kanalizacji

ZUŻYCIE:

Zależne od wielkości i kształtu okładziny oraz szerokości i głębokości spoiny

 

FUGA ŻYWICZNA Fug Mix Optimal – do czego służy?

Fuga żywiczna LIBET  jest powszechnie stosowana jako rodzaj złączenia, która jest aplikowana między płytki. Sprawdzi się ona zarówno w kwestii małych jak i dużych płytek ceramicznych, kamiennych, a także szklanych. LIBET fuga żywiczna nie przyjmuje brudu, zatem idealnie się sprawdzi w kuchni, garażu czy też holu, gdzie najbardziej jest narażona na zabrudzenia. Fuga żywiczna LIBET wykorzystywana jest również w łazienkach np. pod prysznicem, ponieważ nie wsiąka wody, dzięki czemu nie zmienia ona struktury fugi.

FUGA ŻYWICZNA Fug Mix Optimal – WŁAŚCIWOŚCI

 • wodoprzepuszczalna
 • nie kurzy się
 • gotowa do użycia
 • ułatwia utrzymanie czystości nawierzchni
 • można ją zamiatać oraz myć
 • łatwa w użyciu
 • nie wymaga dodatkowych specjalistycznych narzędzi
 • nie zostawia plam
 • znacznie zmniejsza ilość przerostów (trawy, chwastów)
 • nie wpływa negatywnie na kolor nawierzchni

FUGA ŻYWICZNA Fug Mix Optimal – JAK UŻYWAĆ?

FRAGMENT TESTOWY

Zalecane jest wykonanie nawierzchni testowej w mniej widocznym miejscu np. przy okładzinach chłonnych. W przypadku dostrzegalnych przebarwień kamienia, należy proces powtarzać zwiększając ilość wody, aż do uzyskania idealnie czystej nawierzchni.

FUGOWANIE

Zaprawienie powierzchni fugą żywiczą LIEBT wymaga dokładnego wyczyszczenia oraz dobrego zwilżenia nawierzchni.  Zaprawę rozsypujemy po powierzchni kostki porcjami w ilości potrzebnej do zafugowania. Materiał wprowadzić do fug raklą gumową, używając jednoczenie strumienia wody. Ważnym elementem jest właściwe dozowanie wody, aby nie doprowadzić do wypłukania zaprawy. Pozostałe na powierzchni resztki zaprawy należy zmieść za pomocą miękkiej miotły, którą należy stale płukać w wodzie. Lekki ruch miotłą ukośnie do kierunku fugi wygładza powierzchnię. Przez co najmniej 24 godziny nie należy chodzić po wykonanej powierzchni, a także trzeba chronić nawierzchnię przed silnym deszczem.

 

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl